software pro webináře

Software pro webináře

Software pro pořádání webináře

Aby mohl webinář probíhat, je k němu zapotřebí vhodný software, skrze který je možné nejen vést přednášku či prezentaci, ale také živě reagovat a komunikovat s ostatními. Existuje nespočet programů, které mohou zajistit vhodné funkce, představíme 8 nejznámějších a důvody, proč je používat.

Google Hangouts

Pravděpodobně nejdostupnější možnost pro webináře, která je zcela zdarma. Služba Google Hangouts je dostupná každému přímo v jeho účtu na Googlu. Snadno lze využít hned 3 možnosti komunikace, videohovor, telefonní hovor a zprávy. Výhodou je skutečnost, že můžete tuto službu používat na jakémkoliv zařízení, stačí se přihlásit. Účastníci nemusí nic instalovat a dokonce nemusí mít ani vytvořený účet, stačí jim zaslat odkaz. Tento nástroj je ideální zejména pro menší webináře do 10 lidí.

Živé vysílání na YouTube

Podobně jako u Google Hangouts, i u YouTube postačí připojení k internetu a přihlášení, tentokrát však na váš účet na YouTube.com. Můžete zde spustit živé vysílání a být snadno dostupný každému, postačí nasdílet odkaz pro živé vysílání a můžete začít streamovat. Sledující mohou pokládat během vysílání dotazy na chatu, na které můžete odpovídat. Vše je zdarma a není potřeba nic instalovat. Počet sledujících není omezený a lze tak oslovit i velké skupiny účastníků. Zapomeňte však na pokročilé funkce jako jsou analýzy či sdílení souborů.

Everwebinar

Další z pokročilých nástrojů pro pořádání webinářů. Můžete zde pořádat plně automatizované webináře, které simulují živé vysílání a mezitím se věnovat něčemu jinému. V takovém případě však nebude možné reagovat na živé dotazy. Místnosti pro webináře lze zajistit heslem, můžete si nastavit živé moderování, ale také automatické zasílání odpovědí pro případ, že byste museli odejít. Aplikace zaznamenává podrobná data, takže vždy můžete sledovat, jak jste byli úspěšní. Nevýhodou je zde vyšší cena, 497 dolarů.
EVERWEBINAR je velmi efektivní v kombinaci s WEBINARJAM.

WebinarJam

Skype

Freewarový komunikační prográmek, který nabízí snadné uživatelské rozhraní a možnost pořádání online konferencí. Můžete si zde vytvářet přehledný seznam kontaktů, se kterými lze chatovat, posílat soubory, vést telefonáty či videotelefonáty. Pro webináře se jedná o užitečný nástroj, ke kterému lze přizvat skupinu lidí, která může komunikovat společně i mezi sebou. Skype je zapotřebí nainstalovat a jeho nevýhodou je trochu větší náročnost a paměť, jinak je naprosto bezchybný, snadno použitelný a patří mezi nejčastěji používané softwary pro komunikaci i pořádání webinářů. Nenabízí však žádné pokročilejší funkce a není vhodný pro velké webináře, pro ty raději sáhněte po nástroji, který si představíme níže. Na Skypu lze uspořádat webinář maximálně pro 10 lidí.

ZOOM

Pokud pořádáte webináře pravidelně, oceníte pokročilý nástroj, kterým je ZOOM. Je sice placený (55 dolarů/měsíc), ale nabízí pokročilé možnosti, které oceníte. Můžete skrze něj streamovat na YouTube i Facebook, snadno si nastavíte uživatele nebo skupiny, pro které bude webinář určený a mnoho dalšího. Webinářů se může účastnit až 100 lidí, kteří mohou živě reagovat svými zprávami. Můžete využít funkce zdvojené obrazovky, v jedné uvidíte vaší prezentaci a v druhé zprávy a statistiky. K dispozici jsou přehledné reporty a celá škála nastavení. Pokud váháte, můžete si zdarma vyzkoušet demoverzi, která vám ukáže výhody tohoto nástroje.

GoToMeeting

Ideální volba pro webináře, jde o online službu, se kterou můžete pořádat kvalitní webináře do 100 účastníků. Vysílání je zašifrované a můžete ho dokonce zabezpečit heslem. Lze zajistit pozdější přehrávání, snadné sdílení, videohovory, telefonní hovory nebo konferenční hovor přes VoIP, ale i sdílení souborů. Jde o jeden z nejlepších nástrojů svého druhu, měsíčně má cca 18 milionů uživatelů. Jsou zde k dispozici 3 cenové balíčky, podle funkcí a počtu účastníků. Za 49 dolarů/měsíc můžete využívat možnost webinářů až pro 250 lidí.

WPWebinarSystem

Jedná se o plugin určený pro weby běžící na Wordpressu. Nabízí možnost jednoduchých i pokročilých webinářů. Je k dispozici zdarma, ale taková verze má jen základní funkce. Plné funkce lze využívat za 497 dolarů/rok a nabízejí neomezený počet účastníků, stránek, živé webináře, nahrávání webinářů, placené webináře, akce pro členy, možnost chatu a mnoho dalšího.

Clickmeeting

Pokročilá služba, která je nabízena ve 3 cenových balíčcích a umožňuje pořádat webináře až pro 5 tisíc lidí. Službu lze propojit s celou řadou aplikací, od Facebooku či Twitteru až po YouTube aj. Můžete si zde snadno zobrazit statistiky vašich webinářů a po spojení s Paypalem lze pořádat i placené webináře. Webináře lze snadno nahrávat a pouštět později. Základní verze stojí 20 Euro, nejvyšší verze 135 Euro. Výhodou je 30-ti denní verze zdarma, díky které se můžete snadněji rozhodnout, zda tuto službu využijete.

 

Jaký software používáte vy pro vaše webináře? Napište do komentářů vaší zkušenost.

ebook-jak-se-ucit-1200x628.jpg
Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..